m m Škola Jetřichov - Archiv článků
Archiv kaledndáře akcí

00000067

Kalendář akcí

Na počátku adventu vás opět zveme na vánoční "odpoledne otevřených dveří". Letos v betlémském duchu - výstava betlémů, živý betlém, vystoupení MŠ  a ZŠ, velký vánoční trh, Ježíškova kavárna, občerstvení. Podrobný program bude zveřejněn na plakátech. Přijďte se vánočně naladit!
Vyhlašuji ředitelské volno na čtvrtek 31.10. a pátek 1.11.2019 z důvodu dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Mateřská škola a školní jídelna budou v tyto dny fungovat bez omezení.
Mgr. Marie Hanzlíková (ředitelka školy)
Ve čtvrtek přijede do školy fotograf se zimním focením. Účastní se ho obvykle všechny děti MŠ  i žáci ZŠ, odebrání fotografií není povinné.
Ve středu se konají třídní schůzky. Zahájíme je v 15 hodin společným setkáním, kde probereme  různé organizační záležitosti, potom budou následovat individuální schůzky s učitelkami.
Ve středu vyrazíme do Broumova na divadelní představení Karlovarského hudebního divadla na pohádkový "skorohoror"  Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla. Podrobnější informace dostanete ve škole, vstupné i cestovné bude hrazeno z třídního fondu.
V pondělí 2. září se opět sejdeme ve škole. Začínáme jako obvykle v 8 hodin, škola se otevírá v 7.45. První školní den bude krátký. Seznámíme se s novými spolužáky, provedeme je školou, koukneme se, kde je co nového. Pak si rozdáme učebnice, seznámíme se s rozvrhem hodin a trochu si popovídáme.Předpokládám, že kolem 9 hodiny budeme hotovi. Kdo bude mít s sebou rodiče nebo přinese lístek, může jít domů a užít si poslední volnější školní den. Ostatní zůstanou ve školní družině do 11.30 a pak mohou jít také domů. Kdo má přihlášený oběd, půjde až po O.
Užijte si poslední prázdninový víkend a v pondělí se na vás těší učitelky M+A+M!
Běh pod Křižákem

I letos se zúčastníme každoročního sportovního klání málotřídních škol v krásném prostředí adršpašských skal.

Expedice Studnice

V úterý vyrazíme na několikadenní výlet na naši základnu ve Studnici u Náchoda. Letos navštívíme místní základní školu a společně ledacos podnikneme. Starší žáky čeká i jednodenní výlet do Prahy. Podrobnosti se dozvíte ve škole.

Festival málotřídních škol

V pátek pojedeme opět do Adršpachu na Festival málotřídních škol, který připravuje adršpašská málotřídka v areálu místního zámku. Letos na téma Indie. Už se těšíme na příjemný den v krásném prostředí s našimi kamarády z okolí.

Májová besídka

Ve čtvrtek vás srdečně zveme na tradiční besídku ke Dni matek, která se koná od 15.30 v kulturním domě v Jetřichově.

Den otevřených dvěří v Ulitě

V rámci projektu MAS Kariérové poradenství na Broumovsku navštívíme broumovskou Ulitu. Malý výlet bude pro nás velkou inspirací pro naše další mimoškolní aktivity.

Pes přítel člověka

V pondělí přijede do školy paní M. Žváčková se svými čtyřnohými přáteli na preventivní výchovný program.

Třídní schůzky

V pondělí od 15 hodin se konají společné třídní schůzky. Na programu je prospěch a chování žáků, akce do konce školního roku (výlety, exkurze).

Zdravé zoubky

V pátek navštíví naši školu a školku zubní hygienistka s interaktivním programem na téma Zubní hygiena.

Den Země

Hned po Velikonocích oslavíme společně s MŠ Den Země malým enviromentálním programem v okolí školy. Oblečte se do terénu, všechny potřebné pomůcky zajistíme ve škole.

Velikonoční prázdniny

Od čtvrtka 18.4. do pondělí 22.4. jsou velikonoční prázdniny. ZŠ  i ŠD budou v těchto dnech mimo provoz.

Zápis dětí do 1. ročníku

V úterý od ranních hodin bude ve škole živo. Pozveme naše malé kamarády z mateřské školy, aby si vyzkoušely, jaké je to být školákem. Odpoledne pak přivítáme předškoláky i s jejich rodiči u "ostrého" zápisu. Ten proběhne od 14 do 17 hodin.

Bubenická dílna

Ve středu k nám opět po třech letech zavítá David Andrš s programem zaměřeným na hudební výchovu. Pořádně si zabubnujeme, něco se naučíme, pobavíme se a vybijeme spoustu energie.

Jarní prázdniny

Od 4. do 8. března budou jarní prázdniny. ZŠ  a ŠD bodou uzavřeny, mateřská škola a jídelna budou v provozu.

Návštěva v Martínkovicích

V úterý pojedeme navštívit naše kamarády ze ZŠ v Martínkovicích. Společně si zarecitujeme, prohlédneme si školu a okolí a trochu si zasportujeme.

Školní kolo Dětské scény

Ve čtvrtek odpoledne proběhne ve škole školní kolo recitační soutěže Dětská scéna. Nejlepší recitátoři pak budou reprezentovat školu v březnu v Náchodě.

Pololetní prázdniny

V pátek budou jednodenní pololetní prázdniny. ZŠ  a ŠD jsou tento den  uzavřeny, mateřská škola  a školní jídelna fungují normálně.

Zahájení plaveckého výcviku

Zahajujeme letošní plavecký výcvik! Budeme jezdit společně s kamarády z naší MŠ, a to každý pátek, celkem 10 lekcí. Podrobné informace dostanete ve škole.

Ředitelské volno

Ředitelka školy vyhlašuje ředitelské volno na čtvrtek 3.1. a pátek 4.1.2019. Mateřská škola a školní jídelna budou v provozu.

Vánoční besídka a vánoce ve škole

V 15 hodin odpoledne se všem otevřou dveře školy, abychom si společně užili vánoční atmosféru. Čeká vás vánoční výstava a trh, vystoupení dětí MŠ  i žáků ZŠ, můžete se inspirovat vánoční výzdobou a to vše v krásných interiérech naší školy i venku před budovou.  Občerstvení teplé i studené, sladké i slané je zajištěno. Podrobný program bude vyvěšen na veřejných místech. PŘIJĎTE SE VÁNOČNĚ NALADIT!

Rozsvěcení vánočního stromku

O druhé adventní neděli se sejdou jetřichovští poprvé u svého obecního vánočního stromku, aby ho společně rozsvítili. V krátkém doprovodném programu vystoupí i naši žáci ZŠ a děti MŠ.

Zimní focení

Nažehlit košile a volánky, načesat lokny, přijede pan fotograf! Fotografiemi a drobnostmi s vaší stylovou fotkou uděláte určitě radost svým nejbližším.

Jetřichovská buchta

V sobotu se v kulturním domě v Jetřichově uskuteční soutěž o nejlepší buchtu. Naši školáci k té příležitosti vyzdobí sál a děti z naší MŠ vystoupí s krátkým programem.

Slavíme 100 let republiky

V pátek vyvrcholí náš projektový týden ke stému výročí republiky ŠKOLOU PŘED 100 LETY. Přeneseme se v čase a užijeme si zajímavý den.

Country tance pro děti

Ve čtvrtek k nám opět zavítá pan Procházka s další lekcí country tanců. Sejdeme se v kulturním domě ještě s našimi kamarády ze škol v Martínkovicích, ve Vernéřovicích a v Adršpachu. Klobouky nasadit a jedem!

Drakiáda

Ve středu odpoledne vyrazíme se školní družinou k Bělidlu pouštět draky. Tak silný vítr!

Třídní schůzky

V úterý se konají třídní schůzky od 13 do 15.30 hodin formou individuálních konzultací.

Adaptační výlet

Ve středu vyrazíme poprvé s novými spolužáky na malý výlet do jízdárny v Hejtmánkovicích. Podrobnosti v notýsku. :-)

Ředitelské volno

Z důvodu celodenního přerušení dodávky elektrického proudu v Jetřichově vyhlašuji řerditelské volno. Mgr. Marie Hanzlíková

Zahájení školního roku

Po prázdninách se opět sejdeme ve školních lavicích v pondělí 3. září. Srdečně zveme i rodinné příslušníky!

Vysvědčení!!!

V pátek se sejdeme naposledy, vyhodnotíme společně uplynulý školní rok, odměníme výherce celoročních soutěží ve sběru papíru a  třídní sportchalenge a rozdáme si vysvědčení. Čeká nás také malý banket, který si děti připravily předchozí den a rozlučka s odcházejícími páťáky. Předpokládaný konec je v 10 hodin. Následuje ŠD  a oběd.

Školní výlet - den třetí

Ráno vyrazíme ze Studnic do Náchoda na dopravní hřiště. Čeká nás každoroční zkušební jízda na kole, testování z dopravní výchovy a složení řidičského průkazu cyklisty. Potom už nás čeka jen návrat domů.

Školní výlet - den druhý

Dopoledne vyrazíme vlakem ze Studnic do Archeoparku ve Všestarech, kde je pro nás připraven dvouhodinový vzdělávací program na téma Život v pravěku. Cestou zpátky navštívíme na skok Hradec Králové, projdeme se po městě a pobavíme se v 5D Cinema.

Školní výlet - den první

V pondělí vyrážíme na třídenní výlet. Začínáme v Hronově návštěvou Muzea pod čepicí a budeme pokračovat pěším pochodem po Jiráskově cestě a cestě B. Němcové do našeho cíle - do Studnic.

Běh pod Křížovým vrchem

Letos se podruhé zúčastníme pěkné sportovní akce v nádherném prostředí Adršpašských skal společně s našimi přáteli z málotřídních škol v našem okolí.

Festival málotřídních škol

V pátek se zúčastníme festivalu málotřídních škol v adršpašském zámku. Podrobné informace dostanou děti do notýsku.

Májová besídka

Ve středu se koná tradiční besídka ke Dni matek od 15.30 v kulturním domě v Jetřichově. Letos se zhoupneme na teplých havajských vlnách. Všichni jste srdečně zváni!

Ředitelské volno

Také v toto pondělí bude ředitelské volno rovněž z důvodu dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. ZŠ  a ŠD nebudou v provozu.

Ředitelské volno

V pondělí bude ředitelské volno z důvodu dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. ZŠ i ŠD v tento den nebudou v provozu.

Zápis dětí do 1. ročníku

Ve čtvrtek proběhne tradiční dopolední akce s naší MŠ. Školáci připraví pro své malé kamarády program v prostorách školy - hry, soutěže, tvoření, učení. Odpoledne proběhne oficiální zápis dětí do školy od 14 do 17 hodin. Podrobné informace najdete v přiloženém letáku.

Jarní fotografování

V úterý přijede do MŠ náš pan fotograf s jarní kolekcí. K fotografování se přidají i školáci.

Mokré vysvědčení

V pátek pojedeme naposledy do plaveckého bazénu v Hotelu Veba v Broumově a vyzkoušíme naše plavecké dovednosti v závodech.

Puss in Boots

Pojedeme do náchodského kina na divadelní představení v angličtině.

Velikonoční prázdniny

O zeleném čtvrtku začínají velikonoční prázdniny. Znovu se sejdeme ve škole v úterý 3.4.2018.

Veselé zoubky

Ve středu proběhne ve škole preventivní program Veselé zoubky (sponzor DM Drogerie).

Dětská scéna II. kategorie

Terezka Hamplová a Pepa Havlík se zúčastní okresního kola recitační soutěže Dětská scéna, které se koná v Náchodě. Doprovodí je p. uč. Hanzlíková.

Dětská scéna I. kategorie

Nikola Čeplová a Zdeněk Brož se zúčastní okresního kola recitační soutěže Dětská scéna, která proběhne v Náchodě. Doprovodí je p. uč. Spíchalová.

Jarní prázdniny

V pondělí 26. 2. začínají jednotýdenní jarní prázdniny. Ve škole se opět sejdeme v pondělí 5. 3.

Školní masopust

Masopustní úterý oslavíme ve škole celodenním projektem: upečeme tradiční pečivo, namalujeme si obličejové masky, poučíme se o našich tradicích, zasoutěžíme si, zazpíváme si a zatancujeme v průvodu v okolí školy.

Školní kolo recitační soutěže

Ve čtvrtek odpoledne proběhne školní kolo recitační soutěže Dětská scéna. Porota vybere 4 nejlepší recitátory pro okresní kolo.

Pololetní prázdniny

V pátek 2. 1. budou jednodenní pololetní prázdniny. ZŠ a ŠD budou v tento den uzavřeny, MŠ  a ŠJ budou v provozu bez omezení podle zájmu rodičů (bližší info ve školce).

Zahájení plaveckého výcviku

V pátek 19. ledna zahajujeme plavecký výcvik ve Wellness centru Hotelu Veba v Broumově. Budeme jezdit každý pátek až do 13. dubna (celkem 10 lekcí). Podrobnosti dostanou žáci ve škole.

Nový rok

Nový rok společně přivítáme ve středu 3. ledna, kdy se zase sejdeme ve školních lavicích.

Školní vánoce

V pátek si užijeme společné školní vánoce, den plný vánočních her a radovánek. Nebude chybět ani bohatá nadílka.

Vánoční besídka

V 15.30 se v kulturním domě v Jetřichově přeneseme na nebeské obláčky a naladíme se tou správnou vánoční atmosférou.

Třídní schůzky

Ve 14.30 začínají čtvrtletní třídní schůzky.

Hurvínek v muzeu

V pondělí navštívíme filmové představení v infocentru v Broumově.

Rozsvěcení vánočního stromečku

V sobotu pořádá Obec Jetřichov slavnostní rozsvěcení vánočního stromečku. S krátkým programem vystoupí děti MŠ  i žáci ZŠ.

Mikuláš

Také do školy dorazí Mikuláš se svou družinou.

Depistáž

V MŠ proběhne vyšetření dětí s poruchami výslovnosti (provedou pracovnice SPC Náchod). Připojí se i někteří žáci ZŠ.

Obušku z pytle ven

V pátek pojedou mladší žáci (1. - 3. ročník) do divadla v Meziměstí na pohádkové představení. Bližší informace budou v notýsku.

Jetřichovská buchta

Veřejné soutěže, kterou pořádá Obec Jetřichov, se zúčastní také tři školní týmy v kategorii nepečených dezertů. Přejeme hodně štěstí a dobrou chuť!

Fotograf

V úterý přijede do MŠ fotograf se zimní kolekcí, zájemci z žáků ZŠ se mohou připojit.

Ředitelské volno

Z důvodů organizačních a dalšího vzdělávání učitelů vyhlašuje ŘŠ na tento den ředitelské volno.

Třídní schůzky

Ve 14.30 se sejdeme k první společné třídní schůzce.

Jak se dělá tanečník

Návštěva představení pražského Baby Baletu v Broumově.